ילדים.סיפור.הצלחה חשבון

 
  קישורים נבחרים
 
 
 
 
  ילדים סיפור הצלחה חשבון

לימוד החשבון בבית הספר היסודי פונה בעיקר לילדים בעלי זיכרון מצויין או חשיבה חשבונית מפותחת מאד (או עדיף בבית הספר להיות בעל שתי היכולות הללו באופן כללי). נקח לדוגמא את לוח הכפל- בלי זיכרון מצויין או יכולת חשבונית הרבה מעבר לממוצע ילד שנתקל בתרגיל 9*8 יכול לאבד ידיים ורגליים בדרך אל הפיתרון המיוחל... התסכול מחוסר ההבנה למה טוב לימוד החשבון בכיתה בכלל והכשלונות הרבים אותם הוא כבר הספיק לחוות בדרך הלימוד הנותנת מענה ל30 ילדים בממוצע לכיתה בו זמנית מביאה אותו לסמן פס גדול ושחור על כל מה שקוראים לו חשבון או רק מתקרב לכך.


  שיטת חמוטל שהינו חשבון

שיטת חמוטל שהינו "ילדים. סיפור. הצלחה" בחשבון עוזרת לילד קודם כל בהבנה הפשוטה למה פיתוח היכולת החשבונית שלו יכול לעזור לו בחיים, בהמשך הילד מבין ברמה המותאמת לצרכיו את מהות הפעולה החשבונית הנדרשת וכאשר הוא שם ברמה הבסיסית ביותר בעזרת אונת המוח השמאלית המאפשרת לו חשיבה והבנה מעמיקה הוא יכול לטוס מעלה בעזרת אונת המוח הימנית שלו ובעזרת סיפורים, שירים, הרפתקאות ומרגלים לזכור את כל מה שדרוש לו בלי לשנן שינון מייגע המתיש את המוח ומשניא עליו את המקצוע החשוב הזה.
שיטת הלימוד של חמוטל בחשבון נותנת לילד כלים מדויקים איך לגשת לכל תרגיל וממש מחזיקה אותו חזק לא ליפול בשום תרגיל, למי שזקוק לשיטה הזאת לאורך שנות הלימוד בבית הספר היסודי היא ממש מבחינת משקפיים למתקשים לראות. חשיבה חשבונית כיכולת אישית בכלל לא רלבנטית כאשר יודעים לפרק את המוקשים בהם הילד הממוצע נופל בהם ויודעים לתת את הקביים הנכונים שעוזרים לו לדעת חשבון לא רק בשיעורים עם המדריכה אלא להתמודד לבד עם דפי העבודה של המורה ולעמוד אפילו בהצטיינות בדרישות הלימוד של הכיתה- אם רק יהיה שם מישהו שידע להסביר הכל לילד אבל אחרת... לתת לו דרור עם החלומות שלו ובעזרת שימוש בכל אלו לדעת חשבון ככל חבריו לכיתה.
מצורף פה סרטון קצר אותו צילמה חמוטל שהינו, של ילדה שפחדה מאד מלוח הכפל (אפילו 4*4 היתה נראית לה משימה בלתי אפשרית) ורואים כיצד הילדה פותרת תרגילים בדף העבודה הכולל את כל כפולות לוח הכפל למעט הפשוטות ביותר שהן כפולות 1 ו-10
https://www.facebook.com/profile.php?id=100011822526921&fref=ts


  ילדים סיפור הצלחה מורות לחשבון
שם איזור טלפון אימייל דף אישי
רעות שטרן בגוש טלמונים,חשמונאים, מודיעין והסביבה 052-5913413 [email protected] מידע נוסף
אורית לבנטל מודיעין 054-6500927 [email protected] מידע נוסף
אורית לבנטל מודיעין 054-6500927 [email protected]